Az idei verseny rendszerét a Szabó-Antal-Rózsa triumvirátus találta ki fáradságos (agy)munkával.
Éjfél körül vitték ki az összes kategória csapatait (kb. 35) így minket is a gyöngyössolymosi általános iskolába (késôbbi szálláshelyünkre). Itt kaptuk meg turista, tájfutó, katonai térképen megrajzolt, illetve különbözô furfangos kérdésekkel megadott talán 30 pont helyét.
A pontok helye mellett megtudtuk a pontokon teljesítendô feladatokat, és az értük járó rovásokat (pontokat) is. Mátra hegységben kirakott jó 30 pont között gyorsan kellett választanunk útvonalat. Csapatom (Kázmér) Galyatetôt célozta meg, de még két másik távoli útirány is adta magát: Kékes és Mátraszentimre.
Gizikén (a buszon) kivittek minket is 2 körül a rajthoz, Mátraházára az Öregek és a Vaddisznó kategória csapatai után. Egyszóval: tömegrajt szemerkélô esôben (bár István nagyon bizonygatta, hogy csak passog a köd :).
Idén sajnos csak nagyon kevés pontôr mosolyogtatta meg fáradt arcunkat, ehelyett vidámítottak minket a pontokon teljesítendô (elôre meghatározott) feladatok is (pl. "Milyen ház mellett milyen színû, milyen etetô van?").
Hosszú fáradalmak és átázások után érkeztünk be Nyuszihoz, Ádámékhoz, Józsiékhoz, és az utolsó unalmasnak ígérkezô 5 km-es útszakaszt Borsó mosolygása (és a Hanák-Kolos emlékoszlopon levô, megtanulandó versike mondogatása) tették vidámmá.
Aztán persze babgulyás, traccsparti, eredményhirdetés, meg miegymás...
Köszönet a szervezôknek: BMG-Pizolit. Jövôre a tizediken ismét csak Túlélünk!